بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/02/31 - 16:49
  • - تعداد بازدید: 16
  • - تعداد بازدیدکننده: 16
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس سازمان امور استخدامی کشور:

خط ویژه‌ای برای استخدام نخبگان ایجاد می‌کنیم/ لزوم اصلاح ساختار شغلی در کشور برای بکارگیری نخبگان و مستعدان برتر

میثم لطیفی رییس سازمان امور استخدامی کشور با اشاره به استخدام نخبگان در دستگاه‌های دولتی، تصریح کرد: به دنبال این هستیم که خط ویژه‌ای برای استخدام نخبگان ایجاد کنیم که این امتیاز ویژه در زمینه ورود آنها به خدمت و طراحی نوع شغل آنها مرتبط است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ میثم لطیفی رییس سازمان امور استخدامی کشور گفت: زیست بوم دانش بنیان در کشور تحولات بزرگی ایجاد کرده است. اگر می خواهیم حکمرانی هوشمند و خلاقانه داشته باشیم نیازمند استفاده بیشتر از شرکت های دانش بنیان و خلاق در اداره کشور هستیم. فضای کار، نیروی استخدامی و‌ اداری در دهه های گذشته تحولات جدی داشته است.

وی افزود: اگر بخواهیم خدمات را آسان تر، در دسترس تر و‌ با فساد کمتر به دست مردم برسانیم باید از مجموعه های دانش بنیان و خلاق استفاده کنیم. در حوزه جذب و استخدام در بخش دولت در حوزه توسعه و‌ توانمندسازی، اصلاح فرآیندهای اداری و ساختارها، تمرکز زدایی و واگذاری امور به مردم باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

به گفته لطیفی، این ظرفیت با تلاش های دکتر ستاری و با شعار امسال سرعت گرفته است و امیدواریم این بازدید مقدمه ایجاد ارتباط ما با شرکت های دانش بنیان و خلاق این حوزه باشد و مشکلاتی که با کمک این مجموعه ها قابل حل است را مرتفع کنیم.

وی با اشاره به استخدام نخبگان در دستگاه های دولتی، تصریح کرد: به دنبال این هستیم که خط ویژه ای برای استخدام نخبگان ایجاد کنیم که این امتیاز ویژه در زمینه ورود آنها به خدمت و طراحی نوع شغل آنها مرتبط است. چون این افراد انتظار دارند که شغلشان مبتنی بر ظرفیت های تخصصی و علمیشان تعریف شود. این کار هم نیازمند اصلاح ساختار شغلی در کشور است. باید در نظام جبران خدمات، ارزیابی عملکرد و ارتقای شغلی آنها اصلاحاتی داشته باشیم.

لطیفی همچنین بیان کرد: ضوابط اجرایی و آیین نامه ای این کار آغاز شده است و باید معاونت علمی و فناوری، بنیاد ملی نخبگان و دانشگاه ها هم با همه توان و ظرفیت خود به میدان بیایند.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 158183
مدیر کهگیلویه و بویر احمد
خبرنگار

مدیر کهگیلویه و بویر احمد

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید