شنبه 31 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با حضور مسئولان کشوری؛
اولین آئین تکریم و الگوسازی از سرآمدان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار می شود

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری اولین آئین تکریم و الگوسازی از سرآمدان این استان با حضور مسئولان کشوری و استانی خبر داد

  حمداله اکوانی با بیان اینکه یکی از رسالت های بنیاد نخبگان الگوسازی از سرآمدن، مخترعین و نخبگان است، اظهار داشت: آشنایی جامعه با فعالیت نخبگان و سرآمدان یکی از اهداف طرح الگوسازی است که در این راستا تکریم، تقدیر، مستندسازی فعالیت های نخبگان و ایجاد ارتباط بین جامعه و نخبگان در دستور کار بنیاد نخبگان استان قرار گرفته است.

 

وی افزود: بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد در راستای هدف الگوسازی، با شناسایی سرآمدان و نخبگان استان و مستندسازی فعالیت های آنها، گام بلندی برای معرفی این افراد به جامعه و نسل های جوان و نوجوان برداشته است.

 

اکوانی با اشاره به ظرفیت‌های استان در حوزه گیاهان دارویی گفت: به منظور تشویق علاقه مندان به سرمایه گذاری در این حوزه برگزاری اولین مراسم تکریم و الگوسازی بنیاد نخبگان استان به آقای وحید گرجی، مؤسس اولین شرکت دانش‌بنیان حوزه گیاهان دارویی اختصاص یافته است.

 

وی با بیان به اینکه این مراسم با همکاری و مشارکت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج برگزار می‌شود،گفت: آقای وحید گرجی در حوزه‌های کارآفرینی و خودکفایی از طریق ظرفیت گیاهان دارویی موفق عمل کرده است.

 

رئیس بنیاد نخبگان استان با بیان اینکه این بنیاد در سطح کهگیلویه و بویراحمد همایش های دیگری نیز برای معرفی و تکریم جامعه هدف خود برگزار می کند، خاطرنشان کرد: در این همایش ها اهدافی چون تکریم نخبگان و ایجاد ارتباط بین مسئولان و نخبگان و همچنین آشنایی جامعه با فرزندان توانمند و منشا اثر خود دنبال می شود.

 

اکوانی معیار بنیاد برای شناسایی و تکریم نخبگان را آیین نامه و دستورالعمل های ملی این بنیاد خواند و عنوان کرد: طبق تعاریف بنیاد ملی نخبگان، واژه های نخبه، سرآمد، مستعد و... دارای بار معنایی خاصی هستند و نخبه و سرآمد کسی است که در جامعه پیرامونی خود منشا اثر باشد.

 

وی این قول را داد که در آینده ای نزدیک روند الگوسازی از نخبگان استان شتاب بیشتری بگیرد و خاطرنشان کرد: اهمیت الگوسازی از نخبگان موجود در بحث نخبه پروری خود را نشان می دهد و جامعه ای که بتواند قدر داشته ها و منابع انسانی خود را بداند، قطعا در راستای نخبه پروری حرکت کرده و آثار این تکریم ها در آینده ای نه چندان دور خود را نشان خواهد داد.

 

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه از برگزاری همایش تکریم و الگوسازی از نخبگان استان با حضور مسئولان ملی و استانی خبر داد و بیان کرد: این همایش روز چهارشنبه 17 مرداد ماه با حضور دانشجویان، دانش آموزان، سرآمدان و نخبگان استان برگزار می شود.

 

جهت دریافت پوستر کلیک کنید

تاریخ انتشار : 1397/05/15
کد : 100
تعداد بازدید: 285

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: یاسوج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران      تلفن: 33231955 - 33231532 :074