یکشنبه 6 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

تجلیل از برگزیدگان علمی شاهد و ایثارگر کهگیلویه و بویراحمد

مراسم تجلیل از برگزیدگان علمی شاهد و ایثارگر کهگیلویه و بویراحمد به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و با همکاری بنیاد نخبگان استان و با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان شاهد و ایثارگر، مدیران استانی و خانواده شهدا برگزار شد.

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: همه نخبگان علمی به ویژه نخبگان شاهد و ایثارگر مایه افتخار و مباهات هستند و عزت و افتخار و شکوه ایران اسلامی مرهون خون شهدا است و روز به روز هم به این شکوه و عظمت اضافه می‌شود.

حجت‌الاسلام حسینی تأکید کرد: مدیریت صحیح نظام و انقلاب در ابعاد مختلف احتیاج به تلاش دانشمندان و نخبگان علمی دارد و هر کشوری که علم و دانش رشد کرده قدرتمند بوده و عکس این قضیه هم صادق است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی بیان کرد: بالاترین قدرت و زیربنایی ترین نوع پیشرفت در زمینه علم و دانش است و اگر تکنولوژی و صنعت پیشرفته موشکی نداشتیم باید قراردادهای ننگینی مثل ترکمنچای و گلستان می‌بستیم.

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه علم و دانش و تکنولوژی باید به بشر خدمت کند نه اینکه باعث خیانت و ضرر و زیان شود، افزود: در کنار رشد علمی باید رشد اخلاقی مدنظر باشد تا مایه پیشرفت و تعالی بشر شود در اینصورت علم مایه آرامش بوده و باعث اضطرار نمی‌شود.

دکتر عادل مهری، مدیرکل دفتر دانش پژوهان شاهد و ایثارگر نیز در این همایش گفت: در بنیاد شهید تلاش کردیم رویکرد ما حل مساله و مشکلات جامعه ایثارگری باشد.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت ایثارگران در دستگاه های اجرایی بیان کرد: به مدیران ارشد استانی پیشنهاد می شود که از ظرفیت جامعه ایثارگری در مدیریت ها استفاده کنند.

رئیس بنیاد نخبگان استان نیز در این مراسم با اشاره به قوانین، آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های بنیاد، آمادگی بنیاد نخبگان را برای عرضه خدمات به مستعدان جامعه ایثارگری اعلام نمود.

اکوانی تأکید کرد نخبگان و مستعدین لازم است در شرایط کنونی تولید علم را وظیفه و اولویت اصلی خود بدانند و در مسیر توسعه علمی کشور تا رسیدن به مرزهای دانش تلاش کنند.

اکوانی با تسلیت شهادت سردار شهید سلیمانی، تبیین مکتب سلیمانی را در شرایط کنونی یکی از رسالت‌های مهم نخبگان دانست.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری تصریح کرد: بعد از این شهادت ما یک وظیفه ملی و همگانی پیدا کردیم و آن هم این است که مکتب و گفتمان شهید سلیمانی را تبیین و ترویج کنیم.

رئیس بنیاد نخبگان استان با اشاره به یکی از سخنرانی‌های سردار سلیمانی، رهبری دانا و فهیم و وجود انسان‌های متعهد و ایثارگر را راز موفقیت جامعه دانست و گفت: هر کدام از ما باید در حوزه توسعه علمی کشور، به مسئولیت خود که همان قوی شدن در همه عرصه‌هاست متعهدانه و ایثارگرانه عمل کنیم.

در این مراسم مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به حمایت از ۱۲۰ نخبه شاهد و ایثارگر در استان گفت: تعدادی از این افراد، دارای آثار علمی، مقالات پژوهشی و تالیفات در سطح ملی و بین‌المللی هستند. سید منصور موسوی با اشاره به تعامل نزدیک بنیاد نخبگان و بنیاد شهید استان گفت برای شناسایی و حمایت بیشتر از نخبگان ایثارگر، بنیاد شهید و بنیاد نخبگان استان تفاهم‌نامه منعقد نموده‌اند.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/11/01
کد : 10083
تعداد بازدید: 298

   تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران، جنب شورای اسلامی شهر یاسوج کدپستی 7591887131