یکشنبه 6 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

همسر شهید آزادی:
دیدار با خانواده شهدا زمینه‌ساز آشنایی بیشتر نسل‌های جدید با سیره شهدا است.

دومین برنامه دیدار مستعدین برتر استان کهگیلویه و بویراحمد با خانواده شهدا برگزار شد.

در این مراسم جمعی از مستعدان استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه مسئولین بنیاد شهید و بنیاد نخبگان استان ضمن حضور در جمع خانواده شهید حجت‌الاسلام و المسلمین عباس آزادی با سوابق مبارزاتی، فعالیت‌های علمی و ویژگی‌های اخلاقی این شهید والامقام آشنا شدند.

 

همسر شهید حجت‌الاسلام و المسلمین عباس آزادی در این دیدار حمایت‌های معنوی را بسیار مهمتر از حمایت مالی برای خانواده شهدا دانست و تأکید کرد که بایستی از زندگی و فداکاری‌های شهدای گرانقدر الگوبرداری گردد و شهدا و ایثارگران و سبک زندگی آنان به ویژه در سال‌های دفاع مقدس را بیش از پیش به نسل امروز معرفی کنیم.

خانم پروین رستمی ضمن تشکر از برنامه دیدار نخبگان با خانواده شهدا گفت: برنامه‌های دیدار با خانواده شهدا می‌تواند زمینه ساز آشنایی بیشتر نسل‌های جدید با سیره شهدا و نزدیکی بیشتر با خانواده شهدا شود.

 

دکتر عبدالحسین آزادی فرزند شهید عباس آزادی نیز ضمن تشکر از حضور میهمانان به خصوص مستعدین برتر، اظهار داشت: پس از شهادت سردار سلیمانی، مردم با حضور پرشکوه خود در صحنه نشان دادند که به آرمان‌های انقلاب و شهیدان وفادارند و با تمام قوا از این انقلاب و دستاوردهای آن محافظت می‌کنند.

وی اظهار داشت: خون شهدا باعث وحدت و انسجام ملی بود و مردم به دلیل عشقی که به بزرگی، شجاعت، اخلاق و عظمت سردار سلیمانی داشتند حضور حماسی و کم‌نظیری را رقم زدند و فصلی جدید را در تاریخ جمهوری اسلامی ایران گشودند.

حسین آزادی، برادر شهید عباس آزادی نیز به تشریح ویژگی‌ها و سجایای اخلاقی و علمی این شهید بزرگوار پرداخت و گفت: این مجاهد شهید از همان اولین سال‌های جنگ در جبهه‌ها حضور می‌یافتند. جبهه های جنوب و غرب بارها شاهد حضور موثر وی بودند تا آن که در عملیات کربلای چهار زیر بمباران شیمیایی دشمن راه شهادت را پیش گرفت.

وی از برنامه بنیاد ملی نخبگان برای ترویج الگوی ایثار و شهادت در بین نخبگان تقدیر کرد و گفت: شهدای والامقام سجایای علمی و اخلاقی بی شماری داشتند که لازم است برای نسل‌های جدید معرفی شوند.

 

آقای موسوی، رئیس بنیاد شهید استان، نیز در این دیدار خدمت به خانواده شهدا را مایه مباهات دانست و اظهار داشت: بنیاد شهید و خانواده شهدا مانند یک خانواده هستند.

رئیس بنیاد نخبگان استان نیز با اشاره به این که دیدار با خانواده شهدا وظیفه ملی و دینی است اظهار کرد: این وظیفه ملی و شرعی هر ایرانی است که خانواده معظم شهدا را تکریم نماید.

 

اکوانی با اشاره به سیاست‌های بنیاد ملی نخبگان برای آشنایی نخبگان با الگوی ایثار و شهادت گفت: تکریم خانواده شهدا و الگوگیری مستعدین برتر از زندگی این بزرگواران از مهمترین اهداف بنیاد ملی نخبگان می باشد.

در این دیدار لوح یادبود بنیاد نخبگان استان به خانواده شهید عباس آزادی تقدیم شد.

 

تاریخ انتشار : 1398/11/06
کد : 10084
تعداد بازدید: 267

   تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران، جنب شورای اسلامی شهر یاسوج کدپستی 7591887131