یکشنبه 6 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با همکاری بنیاد نخبگان و بسیج اساتید استان کهگیلویه و بویراحمد
بازدید علمی و فرهنگی استان هرمزگان برگزار شد.

این بازدید با هدف آشنایی بیشتر اجتماع نخبگانی با مراکز علمی و فناوری کشور و نقش این مراکز در رشد و توسعه و همچنین ایجاد روحیه امید و بالندگی از نقش آفرینی جوانان کشور در کمک به استقلال و خودکفایی سرزمینمان به مدت چهار روز (۲5تا ۲۸ بهمن ماه ۹۸) در استان هرمزگان برگزار شد.

در این بازدید علمی، فرهنگی و سیاحتی ۳۰ نفر از دانش‌آموختگان و دانشجویان برتر و اساتید بسیجی دانشگاه‌های مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد حضور داشتند.

 

در گام اول این اردوی علمی و فرهنگی، شرکت کنندگان از پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس بازدید کردند.

ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان هم اکنون جایگاهی استراتژیک در توازن انرژی کشور و منطقه ایفا می‌کند و توانسته است ایران را از وارد کننده بنزین به صادرکننده بالقوه‌ی این محصول استراتژیک تبدیل کند. پالایشگاه ستاره خلیج فارس بندرعباس، بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی و تولید بنزین با کیفیت یورو ۵ در جهان است.

 

همچنین مستعدان برتر و اساتید شرکت کننده در این بازدید، از مجتمع بندری شهید رجایی بندرعباس دیدن کردند. مجتمع بندری شهید رجایی بندرعباس از مهم‌ترین بنادر ایران به شمار می‌رود و تخلیه ۹۰ درصد بارگیری کالاهای کانتینری کشور در این مجتمع انجام می‌گیرد.

اجتماع نخبگانی در این اردو با سردار غلامشاهی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه نیز دیدار کردند.

سردار غلامشاهی در این دیدار ضمن تشریح فعالیت‌های منطقه یکم نیروی دریایی سپاه، گفت: امنیت تنگه هرمز در خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه تامین می شود و اگر خطایی از دشمن سر بزند مقابله به مثل خواهیم کرد .

وی بیان کرد: پیشرفت های غیر قابل باوری بعد از دوران دفاع مقدس پیدا کرده ایم و در بحث شناورها، موشک های کروز به فناوری های زیادی دست یافته ایم .

سردار غلامشاهی افزود: اشراف کاملی بر منطقه داریم و با آمادگی کاملی که در نیروی هوایی ارتش و نیروی دریایی سپاه وجود دارد امروز در این منطقه آمریکایی ها و انگلیسی ها را وادار به تمکین کرده ایم.

بازدید از مناطق دیدنی جزیره قشم و درگهان، زیارت مرقد دحیه بن خلیفه کلبی در شهرستان داراب استان فارس، از دیگر  برنامه‌های این بازدید علمی و فرهنگی بود.

مستعدان شرکت‌کننده در این اردو تقدیر از بنیاد نخبگان استان و سازمان بسیج اساتید کهگیلویه و بویراحمد گفت: برگزاری اردوهای علمی برای تبادل اطلاعات و هم‌افزایی علمی در بین اجتماع نخبگانی بسیار مفید و اثرگذار است.

شرکت کنندگان این اردوها فرصتی برای شناخت حوزه های تخصصی، همفکری و ارائه راهکاریی در زمینه علمی و پژوهشی است که در فضایی دوستانه و صمیمی ایجاد می شود.

مستعدان‌برتر شرکت‌کننده همچنین تاکید کردند: با توجه به اهمیت ارتباط صنعت و دانشگاه برگزاری این اردوها با رویکرد فناوری می تواند تاثیر بسزایی در ارتقاء طرح های پژوهشی باشد بنابراین برگزاری آنها لازم است.

تاریخ انتشار : 1398/12/04
کد : 10090
تعداد بازدید: 223

   تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران، جنب شورای اسلامی شهر یاسوج کدپستی 7591887131