یکشنبه 6 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رییس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد:
در توسعۀ پایدار فرهنگ و اقتصاد همسو حرکت می‌کنند.

اکوانی با اشاره به نقش مهم فرهنگ در دستیابی به توسعۀ پایدار منطقه‌ای، گفت: رفع چالش‌های فرهنگی به اندازه مشکلات اقتصادی، در دستیابی به توسعه مهم است.

حمدالله اکوانی؛ رییس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم فعالیت نخبگان در حوزۀ نیازهای موجود در فرهنگ، گفت: در توسعۀ پایدار، فرهنگ به اندازۀ اقتصاد تأثیرگذار است.

وی افزود: در غالب موارد این نگاه وجود دارد که چالش‌ها و مشکلات فرهنگی تنها در کلانشهرها و مناطق مهاجرت‌پذیر به دلیل تجمیع و تضاد فرهنگ‌ها، وجود دارد؛ این در حالیست که مناطق بومی و حتی روستایی علی‌رغم همبستگی اجتماعی و سنتی بالا، با مسائل و چالش‌های فرهنگی مهمی مانند طلاق و خودکشی مواجه هستند.

اکوانی ادامه داد: حضور متخصصان و سرآمدان استان و زمینه‌سازی برای تشکیل کارگروه‌‌های تخصصی در این حوزه، یکی از نیازهای اساسی استان کهگیلویه‌وبویراحمد است که بنیاد نخبگان استان در اواخر سال گذشته با همکاری دفتر نمایندۀ ولی‌فقیه در استان فعالیت‌هایی را در این زمینه آغاز کرده است.

رییس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد در ادامه با اشاره به لزوم افزایش امکانات در استان، تصریح کرد: در بخش زیرساخت‌های کمّی و عینی توسعه و حتی در حوزه‌هایی که مزیت‌های نسبی و ذاتی وجود دارد، افزایش امکانات در کهگیلویه‌وبویراحمد ضروی است تا نتایج مد نظر حاصل شود.

اکوانی یادآور شد: سند کارگروه تخصصی گیاهان‌دارویی استان توسط معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور و همچنین استانداری کهگیلویه‌وبویراحمد به‌صورت مشترک تصویب و ابلاغ شده و در دست اجراست اما هنوز به مرحله اجرایی نرسیده و تا اثرگذاری بالا و تحول در حوزه گیاهان‌دارویی استان فاصله دارد

تاریخ انتشار : 1399/01/17
کد : 10104
تعداد بازدید: 206

   تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران، جنب شورای اسلامی شهر یاسوج کدپستی 7591887131