شنبه 31 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با هدف ارتقای سطح بینش سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مستعدین برتر
برنامه نقد فیلم مستند «سفر به انتهای زمین» برگزار شد.

بر اساس اقدام ملی 7  از راهبرد ملی 1 ذیل راهبرد کلان 5 سند راهبردی کشور در امور نخبگان و به منظور ارتقای سطح بینش سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و تقویت قوه تحلیلی اجتماع نخبگانی برنامه نقد و بررسی فیلم مستند «سفر به انتهای زمین Journey To The End of Earth» به همت بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار گردید.

ارتقای سواد رسانه‌ای مستعدین برتر، تحلیل چگونگی ارتباط زبان و سیاست در رسانه‌ها، استراتژی‌های زبانی بازنمایی منفی ایران در رسانه‌های سطح غرب و گفتمان سیاسی بازنمایی ایران در رسانه‌های سطح غرب از اهداف نمایش و نقد این مستند بوده است.

این مستند، مجموعه‌ای ۱۳ قسمتی است که در آن دیوید آدامز خبرنگار و عکاس استرالیایی به ۱۳ نقطه جهان سفر کرده و ازکشورهایی مانند ایران، کلمبیا، افغانستان، سودان و... مستند ساخته است.

این مستند یک اپیزود از  مجموعه‌ای است  که از سال 1998 تا 2002 در مورد کشورهای افغانستان، پاکستان، لیبی، سودان، کامبوج و پرو ساخته شده واوضاع‏ اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی این کشورها را به تصویر کشیده است.

این مجموعه به طور مکرر از شبکه‏های ماهواره‏ای‏ پخش شده که شبکه بی بی سی فارسی تاکنون چندین مرتبه اقدام به پخش دوبله فارسی قسمت مربوط به ایران کرده است.

پس از پخش، مستعدین‌برتر در این جلسه به بررسی، تحلیل و نقد زوایای مختلف این مستند از قبیل: نوع تصویربرداری، صدا و آهنگ گذاری، متن و حرکت راوی و... برای تولید گفتمان همسو با گفتمان سیاسی غرب در مورد انقلاب اسلامی پرداختند.

 

تاریخ انتشار : 1397/07/21
کد : 126
تعداد بازدید: 202

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: یاسوج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران      تلفن: 33231955 - 33231532 :074