شنبه 31 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

در یاسوج اجرا شد
مرحله تکمیلی طرح دوست علمی و آموزش‌های برون مدرسه‌ای

مرحله تکمیلی طرح دوست علمی و آموزش‌های برون مدرسه‌ای با موضوع خلاقیت و کارآفرینی به‌همت بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد و با همکاری اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان؛ مرحله تکمیلی طرح دوست علمی و آموزش‌های برون مدرسه‌ای با موضوع خلاقیت و کارآفرینی ویژه 15 نفر از دانش‌آموزانی که از مرحله مقدماتی انتخاب شده بودند، برگزار شد.

شاخص‌هایی مثل نظر مدرسین مرحله مقدماتی و ارزیابی توسط آنان، علاقه فرد در زمینه موضوعات مطرح شده در آن مرحله، علاقه در انجام کارهای گروهی برون‌مدرسه‌ای، مشارکت فرد در امور فوق برنامه و ... ملاک انتخاب دانش‌آموزان برای مرحله تکمیلی بوده است.

سرفصل دروس آموزشی این دوره شامل جرأت‌ورزی و افزایش اعتماد به نفس، کار گروهی و همچنین کارآفرینی و تجاری‌سازی بود که به مدت یک روز دانش‌آموزان هدف به فراگیری این موضوعات پرداختند.

افزایش مهارت انجام کارهای گروهی در دانش‌آموزان، کسب مهارت ارائه و افزایش اعتماد به نفس، تقویت قوه ایده‌پردازی دانش‌آموزان و فراگیری تعامل و همفکری با سایرین، ارتقای سطح تفکر دانش‏آموزان و ترغیب آنان به ارائه ایده‏های خلاقانه، ایجاد ارتباط و تعامل بین دوستان علمی و دانش‌آموزان مستعد و آشنایی دانش‌آموزان شرکت‌کننده با مباحث جدید در حوزه ‌ایده‌پردازی و خلاقیت از جمله اهداف این دوره بود.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/07/23
کد : 128
تعداد بازدید: 204

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: یاسوج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران      تلفن: 33231955 - 33231532 :074