شنبه 31 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دریاسوج برگزار شد/
آیین تجلیل از دانشجویان استعدادبرتر و المپیادی

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، در راستای اجرای راهبرد 5-1-4 از سند راهبردی کشور در امور نخبگان و با هدف الگوسازی از دانشجویان استعداد ‌برتر تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان، از 27 نفر از دانشجویان دانشگاه یاسوج تجلیل شد.

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد در این آئین گفت: در بنیاد ملی نخبگان مجموعه‌ای از ظرفیت‌ها وجود دارد که ما آماده‌ایم آن را به طور کامل در اختیار دانشگاه‌های استان بگذاریم.

اکوانی افزود: بنیاد نخبگان در سه مرحله می‌تواند زمینه بهره‌مندی دانشجویان از خدمات بنیاد ملی نخبگان را فراهم کند که یک مرحله آن زمانی است که دانشجویان وارد دانشگاه می‌شوند و ویژه رتبه‌های برتر کشوری کنکور سراسری است.

وی گفت: بنیاد نخبگان در مرحله دوم هرساله در پایان خردادماه تا تیرماه یک فراخوان برگزار می‌کند و تمام دانشجویان کشور می‌توانند به سامانه مراجعه نموده و مجموعه‌ای از افتخارات علمی، آموزشی، پزوهشی و فرهنگی دانشجویی خود را بارگذاری نمایند که واجدین شرایط به مدت یک‌سال تحصیلی از تسهیلات بنیاد بهرمند خواهند شد.

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در مرحله سوم دانش‌آموختگان مقاطع مختلف کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا تا سه سال پس از فارغ التحصیلی فرصت دارند در صورت احراز شرایط از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان استفاده نمایند که مهمترین آن استفاده از تسهیلات سربازی، دوره پسا دکتری و همچنین جذب در مؤسسات علمی و پژوهشی می‌باشد.

وی با اعلام اینکه دانشجویان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون چگونگی بهره‌مندی از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان به سامانه بنیاد نخبگان استان به نشانی «kb.bmn.ir» مراجعه نمایند، افزود: بنیاد ملی نخبگان با هدف تسهیل در فرآیند نام‌نویسی دانشجویان و دانش‌آموختگان متقاضی، سامانه جامع اطلاعاتی سینا به نشانی «sina.bmn.ir» را فراهم کرده است.

اکوانی در پایان با تشکر از دست اندرکاران دانشگاه یاسوج برای همکاری نزدیک با بنیاد نخبگان گفت: دانشگاه یاسوج گام‌های بسیار مهمی در جهت شکوفایی بیشتر دانشگاه و بخصوص افزایش زمینه بهره‌وری دانشجویان استعداد درخشان از خدمات نظام در بیرون از دانشگاه برداشته شده است.

این برنامه با همکاری بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد و دانشگاه یاسوج و با حضور بیش از 700 دانشجو برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1397/08/23
کد : 135
تعداد بازدید: 182

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: یاسوج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران      تلفن: 33231955 - 33231532 :074