دوشنبه 30 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

در یاسوج
نشست اجتماعات نخبگانی کهگیلویه‌وبویراحمد با رئیس دانشگاه یاسوج برگزار شد.

این نشست با حضور رئیس و معاون پژوهشی دانشگاه یاسوج و جمعی از نخبگان، مستعدین برتر و مخترعین سطح 3 استان در بنیاد نخبگان استان برگزار گردید.

 

رئیس بنیاد نخبگان استان این نشست را در راستای اجرای سند راهبردی کشور در امور نخبگان دانست و افزود: جلب مشارکت استعدادهای برتر و نخبگان و بهره‌مندی از ایده‌ها و نظرات آنان در تصمیم‌سازی‌ها و کمک به حرکت مستعدین در مسیر نخبگی از اهداف برگزاری نشست می‌باشد.

وی گفت: در این نشست‌ با ایجاد پیوند میان اجتماعات نخبگانی و کمک به تبادل اطلاعات، تجارب و ایجاد زمینه‌های همفکری میان اجتماعات نخبگانی و سطوح مختلف مدیریتی استان،  مشارکت آنها را در امور مسئله‌شناسی دستگاه‌های اجرایی میسر می‌شود.

 

در ادامه جلسه دکتر عریان، رئیس دانشگاه یاسوج ضمن تشکر از بنیاد نخبگان استان برای برگزاری این نشست گفت: تلاش‌های فراوانی برای بالا رفتن سطح علمی دانشگاه یاسوج انجام شده است

وی تصریح کرد: خیلی از مسائلی که در این نشست مطرح شد مانند ارتباط با صنعت مربوط به امروز نیست و در این زمینه گام‌های اساسی برداشته شده است.

وی با اشاره به تشکیل مرکز آموزش‌های آزاد دانشگاه یاسوج گفت: انتظار می‌رود دانش‌آموختگان برتری که در حال حاضر عضو هیأت علمی دانشگاه هستند در این مسیر با دانشگاه همراهی کنند.

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: تفاهم‌نامه‌های زیادی با مراکز صنعتی بسته شده است و به زودی استارتاپ‌ها در دانشگاه عملیاتی می‌شوند.

 

مشارکت دانشگاه و نخبگان در بخش‌های مختلف به ویژه آموزش‌های آزاد دانشگاه؛ پذیرش ایده‌های اجتماعات نخبگانی در مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه برای حمایت و پشتیبانی بیبشتر؛ معرفی دانش‌آموختگان برتر به صندوق پژوهشگران حوزه‌های مرتبط معاونت علمی و فناوری جهت دریافت حمایت از جمله مصوبات این نشست بود.

تاریخ انتشار : 1397/10/26
کد : 156
تعداد بازدید: 214

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: یاسوج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران      تلفن: 33231955 - 33231532 :074