شنبه 5 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دومین جشنواره ملی ایده ها و طرح های نوین آموزش و پرورش استثنایی

اداره آموزش و پرورش استثنایی با همکاری بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌کند:

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد، دومین جشنواره ملی ایده ها و طرح های نوین آموزش و پرورش استثنایی در یاسوج برگزار می شود.

معلمان به واسطه تعاملات روزمره خود با دانش‌آموزان و تراوشات فکری و بارش‌های ذهنی خود در محیط و فضای آموزشی کلاس و مدرسه،  داراي ذهن فعال، خلاق و نوآور هستند و در زمینه بهبود وضعیت اموزش و ارتقای سطح بهره‌وری بعضاً دارای ايده‌هاي متعدد، متنوع و بزرگي هستند.

در راستای استفاده از این ایده‌ها که خود مانع از انباشتگي ذهني و فراموشي خواهد شد، دومین جشنواره  ملی ایده ها و طرح های نوین آموزش و پرورش استثنایی برگزار می‌گردد.

امروزه بستر‌سازي در راستاي جذب انواع ايده‌ها و جلب مشاركت معلمان خلاق، ایده پرداز و با انگیزه، خود گامی مهم در مسير توسعه آموزش است که موجب ایجاد احساس تعلق و مسئوليت در نظام تعلیم و تربیت و کشور می‌باشد.

طراحي و تدوين يك نظام مشخص و معين جهت جلب ايده‌هاي معلمان و دانش آموزان استنثنایی استان،  برنامه‌ريزي به منظور جلب مشاركت معلمان و دانش‌آموزان استثنایی جهت ايده‌پردازي در زمينه‌هاي مورد نياز آموزش و پرورش استثنایی، زمينه‌سازي جهت طراحي و هدايت تيم‌هاي ايده‌پردازي تخصصي توسط معلمان مستعد و علاقه مند و ... از مهمترین اهداف جشنواره ملی ایده ها و طرح های نوین آموزش و پرورش استثنایی است.

ارتقاي بهره‌وري، بهره برداري از پتانسيل بالاي معلمان و دانش آموزان و اجراي افكار خلاقانه، ارتقاي كيفي خدمات آموزشی و پرورشی، تبادل دغدغه ها و ديدگاه ها با مديران آموزش و پرورش و ارتقاي اثر بخشي فعالیت تعلیم و تربیت دانش آموزان استثنایی، ارتقاي سرمايه اجتماعی، افزايش حس تعلق به شغل و حرفه‌ای آموزشی و شكوفايي و پرورش استعداد ها دستاوردهایی است که این جشنواره می‌تواند به همراه داشته باشد.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/10/19
کد : 33
تعداد بازدید: 651

   تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران، جنب شورای اسلامی شهر یاسوج کدپستی 7591887131