یکشنبه 6 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

در مراسم اختتامیه هفته پژوهش
از بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شد.

در مراسم اختتامیه هفته پژوهش که با تاخیر، در روز سه شنبه 10/11/96 در سالن همایش دکتر کنعانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، با حضور معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی استاندار، دبیر کل ستاد هفته پژوهش، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، ررسای دانشگاه‌ها و مراکزآموزشی و پژوهشی برگزار شد، بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد مورد تجلیل و تکریم قرار گرفت.

 

 به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان، پیرو مصوبه ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری، وظیفه تشکیل کمیته «شناسایی و توان‌مندسازی ایده‌های برگزیده» به بنیاد نخبگان استان محول گردید و این بنیاد نیز از بدو دریافت نامه با حضور رؤسای و مدیران محترم پژوهشی برخی از دانشگاه‌ها و همچنین شخصیت‌های حقیقی که در این حوزه در سال‌های گذشته فعالیت داشتند، اقدام به تشکیل کمیته نمود.

 

وی گفت: این کمیته برگزاری جشنواره ایده‌های برتر را در دستور کار خود قرار داد و در اولین گام اقدام به تعیین حوزه‌های جشنواره ایده‌ها برتر نمود.

 

کارشناس روابط عمومی بنیاد نخبگان استان با اشاره به اینکه توسعه گردشگری و حفظ محیط زیست؛ آب، کشاورزی و منابع طبیعی؛ صنایع دستی بومی، معماری و شهرسازی اسلامی؛ ارتقای فرهنگ عمومی؛ فناوری‌های نرم و هویت ساز؛ سلامت عمومی و امنیت غذایی؛ علم و فناوری؛ IT و ICT ؛ حوزه‌های جشنواره بود، افزود: دو ایده از 29 ایده ارسالی به دبیرخانه بنیاد به عنوان ایده برتر انتخاب و به ستاد استانی معرفی شد.

 

فرخی اظهار داشت: کمیته شناسایی و توان‌مندسازی ایده‌های برگزیده ضمن طراحی، چاپ و توزیع فراخوان ایده‌های برتر در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی؛ اقدام به  طراحی فرم ایده، تعیین شاخص‌های ارزیابی داوران و تعیین داوران ... نمود.

 

وی افزود: کلیه ایده‌ها به مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی یاسوج و مرکز رشد دانشگاه یاسوج، جهت حمایت و پشتیبانی معرفی و گواهی «حضور در جشنواره ایده‌های برتر» برای کلیه صاحبان ایده شرکت‌کننده جهت تشویق و ترغیب آنها به ایده‌پردازی و همچنینی مشارکت بیشتر در سال‌های آتی از سوی کمیته، صادر شد.

 

کارشناس روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تأکید کرد: با هدف توان‌مندسازی دانشجویان و پژوهشگران و همچنین مراجعه کنندگان به نمایشگاه از طرف بنیاد نخبگان استان اقداماتی صورت گرفت که برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ایجاد میز مشاوره در غرفه بنیاد نخبگان استان در نمایشگاه هفته پژوهش با حضور مخترعین هم‌استانی و کارشناسان بنیاد نخبگان استان با موضوعات روند ثبت اختراع، روند ثبت شرکت‌های دانش‌بنیان، ایده‌پردازی و ... از جمله آنها بود.

 

وی گفت: همچنین در این مراسم از ایده‌پردازهان برتر، پژوهشگران برتر تجلیل به عمل آمد

 

گالری تصاویر

 

 

تاریخ انتشار : 1396/11/11
کد : 41
تعداد بازدید: 493

   تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران، جنب شورای اسلامی شهر یاسوج کدپستی 7591887131