یکشنبه 6 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با هدف تبیین زیرساخت‌های فرهنگی برنامه‌های نخبگانی/
نشست شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان برگزار شد

نشست شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان با حضور قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان با حضور محمود سعادت‌فومنی؛ قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان، معاونان و مدیران بنیاد ملی نخبگان، صاحب‌نظران و کارشناسان حوزۀ فرهنگ با محوریت تبیین زیرساخت‌های فرهنگی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان برگزار شد. 

در این نشست، ضمن تأکید بر حرکت در مسیر ترسیم‌شده در سند راهبردی کشور در امور نخبگان، به ضرورت توسعۀ زیرساخت‌های فرهنگی و پژوهشی مرتبط با نظام نخبگانی که در راهبرد کلان 5 این سند آورده شده، اشاره شد.

تعریف دقیق توسعه و زیرساخت فرهنگی و تبیین مفاهیم فرهنگی در حوزۀ نخبگان،  اهمیت فرابرنامه‌ای رسانه و خبر در امور زندگی، لزوم روایت‌گری از زندگی مفاخر و سرآمدان بومی، از دیگر محورهایی بود که حاضران به بیان آن پرداختند.

استفاده از پتانسیل دروس متنوع برای انتقال چارچوب فکری به مستعدان‌برتر، ایجاد حس مسئولیت‌پذیری و کمک به رشد شخصیتی همه‌جانبۀ آنان با استفاده از دروس اختیاری، ایجاد حس وطن‌دوستی در افراد با فراهم کردن آزادی علمی در حوزۀ نیازهای کشور و همچنین طراحی و اجرای برنامه‌های فرهنگی متناسب با دانش‌آموزان و نهادینه‌کردن فرهنگ صحیح در افراد از سنین پایین، از دیگر محورهای بحث در این نشست بود.

لازم به ذکر است، آریا الستی؛ معاون سرآمدان و نخبگان، حسن سالاریه؛ معاون آینده‌سازان، احسان چیت‌ساز؛ معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان در این نشست حضور داشتند.

تاریخ انتشار : 1398/05/20
کد : 49
تعداد بازدید: 558

   تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران، جنب شورای اسلامی شهر یاسوج کدپستی 7591887131