شنبه 31 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد در نشست هم‌اندیشی بنیاد نخبگان استان با صاحب‌نظران حوزه‌های کشاورزی و منابع طبیعی مطرح کرد:
بنیاد نخبگان استان ظرفیت‌های زیادی برای حمایت از مستعدان و سرآمدان حوزه‌های مختلف علمی دارد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان، حمداله اکوانی در نشست هم اندیشی بنیاد نخبگان با اساتید و صاحب‌نظران دانشگاهی گفت: معرفی ظرفیت‌های بنیاد نخبگان برای حمایت از دانشجویان، اساتید و استعدادهای برتر دانشگاهی، نیازمند اطلاع‌رسانی بیشتر در مراکز علمی و آموزشی و فضای عمومی جامعه است.

دکتر اکوانی با اشاره به اینکه بنیاد نخبگان نهادی چند بعدی است، گفت: بنیاد نخبگان با توجه به ماهیت و رسالت تشکیل آن برای شناسایی و حمایت از نخبگان در همه حوزه‌های علمی و فرهنگی و اجتماعی برنامه دارد.

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد افزود: هنوز بسیاری از نخبگان، اساتید دانشگاه، مخترعان، دانش آموزان و جوانان با تسهیلات و حمایت‌های بنیاد نخبگان در حوزه‌های مختلف آشنایی ندارند و این بنیاد برای معرفی ظرفیت‌ها و حمایت‌های خود نیاز به مشارکت همه نهادها به ویژه نهادهای علمی و فرهنگی دارد.

وی با تشریح ظرفیت‌های بنیاد نخبگان، اساتید، دانشجویان و فرهیختگان حوزه‌های مختلف را به مشارکت بیشتر برای توسعه فعالیت‌های بنیاد نخبگان و بهره‌مندی مستعدان برتر از این خدمات فرا خواند.

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد گسترش ارتباط با رسانه‌ها، مدیران و دانشگاه‌ها را در این زمینه مهم دانست و خاطرنشان کرد: دست افراد اثرگذار و اساتید دانشگاه را برای توسعه دایره فعالیت‌های بنیاد در استان کهگیلویه و بویراحمد به گرمی می‌فشاریم.

اکوانی آشنایی عمومی با برنامه‌های و ظرفیت‌های بنیاد نخبگان را نیازمند شبکه‌سازی در همه نهادهای مرتبط با بنیاد نخبگان دانست و تأکید کرد: بنیاد نخبگان برای جذب و حمایت بیشتر از نخبگان، افزون بر نهادهای علمی و آموزشی در این زمینه، از همکاری همه نهادها اجرایی دولتی و خصوصی استفاده می‌کند.

وی با اشاره به توان‌مندی‌های مراکز علمی و دانشگاهی استان در بخش کشاورزی و منابع طبیعی، گفت: بنیاد نخبگان آمادگی دارد تا از همه ظرفیت‌های  خود را برای حمایت از مستعدین برتر این حوزه به‌کار گیرد.

در این نشست که با حضور جمعی از صاحب‌نظران  دانشگاهی استان در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی و در بنیاد نخبگان استان برگزار شد، راهکارهای تقویت تعامل بنیاد نخبگان استان با مراکز علمی و آموزشی طرح و بررسی شد.

تاریخ انتشار : 1397/02/03
کد : 52
تعداد بازدید: 452

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: یاسوج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران      تلفن: 33231955 - 33231532 :074