شنبه 31 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزیده شدن دو مخترع هم‌استانی در جشنواره منطقه‌ای رویش اختراعات و ابتکارات خلیج فارس (بندرعباس)

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان، دو مخترع هم استانی در جشنواره منطقه‌ای رویش اختراعات و ابتکارات خلیج فارس که در اسفندماه سال جاری در بندرعباس برگزار شد، به عنوان مخترع سطح سه برگزیده شدند.

فرخی با اشاره به اینکه جشنواره منطقه‌ای رویش اختراعات و ابتکارات خلیج فارس گام مهمی برای نهادینه کردن دو فضای «رقابت و مشارکت» است، افزود: این جشنواره همچنین فرصت مهم دیگری نیز ایجاد می کند و آن «اشتراک» اطلاعات در حوزه‌های مختلف علمی در ارتباط با پهنه جنوب کشور است.

مسؤول روابط عمومی بنیاد نخبگان استان گفت: جنوب کشورمان در حوزه‌های فرهنگی و طبیعی ظرفیت‌های بالقوه فراوانی دارد که این ظرفیت‌ها می‌تواند محرک تولید ایده‌ها و در نهایت ابتکارات و اختراعات زیادی در جهت توسعه پایدار ایران اسلامی باشد.

وی اظهار داشت: میزان تازگی اختراع در سطح ملّی و بین‌المللی، طول عمر فنّاوری حاصل از اختراع، آثار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ناشی از به‌کارگیری اختراع، قابلیت ورود به بازار و ارزش افزوده اقتصادی و اجتماعی حاصل از تجاری‌سازی اختراع از جمله شاخص‌های شناسایی اختراعات است.

حسین فرخی افزود: جایزة نقدی به مبلغ 7 تا 15 میلیون ریال، تسهیل مالی تا یکصد میلیون ریال، لحاظ امتیاز در مقررات جایزه‌های تحصیلی دانشجویان صاحب استعدادبرتر، لحاظ امتیاز در مقررات دانش آموختگان برترِ دانشگاهی و تسهیلات فرهنگی رفاهی به برگزیدگان اعطا می‌شود.

مسؤول روابط عمومی بنیاد نخبگان استان گفت: آقای محسن پاکباز با اختراع «دستگاه انکوباتور تخم قزلآلا و مهدی قهرمانی‌فر با اختراع «سیستم همراه الکترودرناژور قفسه سینه» دو برگزیده جشنواره منطقه‌ای رویش اختراعات و ابتکارات خلیج فارس (بندرعباس) بودند.

تاریخ انتشار : 1396/12/14
کد : 64
تعداد بازدید: 294

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: یاسوج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران      تلفن: 33231955 - 33231532 :074