شنبه 31 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

فراخوان
جایزه کارآفرینی استاد غلامرضا ذوالانواری (در زمینه فرش و صنایع دستی با گرایش چوب)"

مجمع خیران نخبه پرور فارس، با همکاری بنیاد نخبگان استان فارس برگزار می‌کند:

به منظور تکریم و الگوسازی از نخبگان، شخصیت­های علمی و افراد صاحب نام و هم­چنین ایجاد روحیه تلاش و خودباوری در میان همگان، مجمع خیران نخبه پرور استان فارس همه­ ساله جوایزی را به­ نام افراد حقیقی و حقوقی خوش نام و دارای سابقه درخشان در زمینه های مختلف تعریف، اعلام و متناسب با رشته تخصصی آن­ها به مشمولینی که دارای فعالیت های خاص و اثرگذار باشند، اعطاء می نماید. در این راستا مجمع خیران نخبه پرور فارس با همکاری شرکت فرش ذوالانواری اقدام به اعطای جایزه کارآفرینی استاد غلامرضا ذوالانواری، به پاس خدمات استاد ذوالانواری پدر گبه جهان، به نوارزش آفرینان و کارآفرینان* برگزیده فعال در زمینه فرش و صنایع دستی با گرایش چوب، نموده است.

مجمع خیران نخبه پرور فارس طی این فراخوان، از ساکنین و متولدین استان فارس ساکن در کشور، که مایل به شرکت در این جایزه هستند، صمیمانه دعوت به عمل می آورد.

جایزه و نحوه اعطای آن

این جایزه در سال 1397 به نوارزش آفرین و کارآفرین برگزیده در زمینه فرش و صنایع دستی با گرایش چوب که بر مبنای مستندات و تشخیص هیأت داوران مجمع خیران نخبه پرور فارس حائز بیشترین امتیاز هستند، اعطا می گردد. بدین منظور پس از وصول مستندات لازم از طریق سامانه www.shiraz-feca.ir براساس جدول امتیازات (که توسط هیأت داوران جایزه تعیین شده)، فرد یا افرادی که شرایط اولیه و حداقل امتیاز لازم را دارا باشند در مرحله اول برگزیده می شوند. آنگاه هیأت داوران منتخبین مذکور را مورد ارزیابی دقیق قرار داده و فرد برگزیده معرفی خواهد شد.

در صورت احراز کلیه شرایط به نفر اول هر یک از بخشهای فرش و صنایع دستی، 1- نشان طلای برند علمی-معنوی منتخب برجسته کشوری، 2- لوح و دیپلم افتخار، 3- دو سکه تمام بهار آزادی اهدا خواهد شد.

 

نحوه ی شرکت در فراخوان

واجدین شرایط می توانند رزومه خود را شامل مدارک و سوابق علمی، هنری و کارآفرینی در سامانه www.shiraz-feca.ir حداکثر تا 31 خرداد ماه سال 1397 (تمدید شد) ثبت و بارگذاری نمایند.

 

 

استاد غلامرضا ذوالانواری پدر گبه جهان، بنیان گذار بزرگترین شرکت تولید و صادرات فرش دستباف ایران، یکی از پیشکسوتان صادرکننده استان فارس است. وی متولد 1312 در شیراز است و اکنون با گذر از 83 سالگی همچنان استوار، دغدغه توسعه بازارهای صادراتی ایران، حضور گسترده­تر صادرکنندگان و کالای ایرانی را در بازارهای بین المللی دارد. وی در سال 1372 اولین مدال طلا را در آلمان به دلیل فروش بالا و مشتری پسند بودن تولیدات فرش ذوالانواری دریافت کرد. سال بعد از آن در اتریش تندیس فروش فوق العاده، پس از مدتی در آتلانتا جایزه نوآوری در تولید و پس از آن تندیسی در ژاپن به خاطر نوآوری در تولید گرفت.

استاد ذوالانواری آنچنان در بازار بین المللی فرش دستباف اعتبار کسب کرده بود که در فاصله کمتر از 12 سال 12 جایزه ملی و بین المللی را از آن خود کرد.

در سال­های 1380 و 1385 شرکت فرش ذوالانواری به عنوان صادرکننده نمونه ملی انتخاب شد و در سال 1382 برنده جایزه جشنواره قالی ایران شد. سال های 1389 و 1394 صادرکننده نمونه استان فارس، سال های 1995 و 2000 میلادی بهترین تولیدکننده فرش های عشایری در نمایشگاه اتریش، سال های 2007، 2012 و 2013 جوایز بهترین طراحی و خلاقیت، و سال های 2009، 2010 و 2016 جایزه نوآوری و تولیدکننده نمونه فرش عشایری نمایشگاه دموتکس آلمان به این شرکت تعلق گرفت. در نمایشگاه 2013 دموتکس آلملن علاوه بر جایزه بهترین طراحی و نوآوری، وی را پدر گبه جهان نامیدند.

این مرد که 68 سال پیش در حجره های بازار وکیل تجارت قالی و گلیم را می آموخت و تجربه می کرد، امروز در قلب اروپا از او به عنوان پدر گبه جهان یاد می کنند.

تاریخ انتشار : 1397/03/05
کد : 73
تعداد بازدید: 405

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: یاسوج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران      تلفن: 33231955 - 33231532 :074