شنبه 31 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دریاسوج/
نشست ستاد اجرایی برنامه ملّی شهاب برگزار شد

نشست ستاد اجرایی برنامه ملّی شهاب استان کهگیلویه‌وبویراحمد به منظور بررسی چگونگی روند اجرایی سال 96-95 و همچنین 97-96 استان، برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست ستاد اجرایی برنامه ملّی شهاب استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد به منظور بررسی چگونگی روند اجرایی در 13 شهرستان/منطقه استان، با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان و مدیر اداره‌کل آموزش‌وپرورش کهگیلویه‌و‌بویراحمد تشکیل شد.

 در این نشست، سید حمدالله اکوانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد با اشاره به معلم‌محور بودن برنامۀ ملّی شهاب، گفت: رسیدن به اهداف تعیین‌شده در این برنامه و نتایج بهینه، وابسته به عملکرد معلمان است.

وی با تأکید بر اهمیت مرحلۀ هدایت و توانمندسازی استعدادهای شناسایی‌شده طی سال‌های گذشته در مدارس، افزود: در بحث هدایت، مدیران مدارس باید با محوریت مشاوران مراحل تکمیلی شناسایی را به نتیجه برسانند.

اکوانی با بیان اینکه آموزش‌و‌پرورش سنگ زیرین ابعاد آموزشی و پرورشی کشور است، افزود: موفقیت در مرحلۀ دوم شهاب و هدایت استعدادهای شناسایی‌شده در گرو تعامل و همکاری بیشینۀ آموزش‌وپرورش و بنیاد نخبگان استان است.

 در ادامه، هادی زارع‌پور؛ مدیرکل آموزش‌و‌پرورش کهگیلویه‌و‌بویراحمد نیز با مثبت ارزیابی‌کردن اقدامات انجام‌شده در سال‌های گذشته، بر لزوم افزایش همکاری این نهاد و بنیاد نخبگان استان تأکید کرد و این مهم را عامل موفقیت شهاب در عرصۀ هدایت استعدادها دانست.

وی افزود: بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد با جایگاه نظارتی، حمایتی و پشتیبانی فکری خود، نقش مهمی در پیشبرد برنامه ملّی شهاب در استان ایفا کرده است؛ البته خارج از بحث برنامه ملّی شهاب، برپایی کارگاه‌هایی آموزشی با موضوعات خلاقیت و ایده‌پردازی با هدف توانمندسازی دانش‌آموزان در مدارس نیز ازجمله اقدامات مفیدی است که می‌توان با همکاری و مشارکت بنیاد نخبگان استان انجام داد.

لازم به ذکر است، برنامه ملّی شهاب از سال 1393 در یک ناحیه آموزش‌وپرورش کهگیلویه‌و‌بویراحمد شروع شد و هم‌اکنون در 13 شهرستان/منطقه استان با حضور بیش از 22 هزار نفر دانش‌آموز در حال اجرا است.

تاریخ انتشار : 1397/03/07
کد : 74
تعداد بازدید: 378

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: یاسوج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران      تلفن: 33231955 - 33231532 :074