پنج شنبه 29 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

بازدید اجتماعات نخبگانی استان از شرکت آسه یاسوج

اجتماعات نخبگانی استان کهگیلویه و بویراحمد از شرکت آسه، تولید کننده پودر و عصاره شیرین بیان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد، در راستای اجرای برنامه‌های مصوب سال 1397، بازدید علمی تخصصی ویژه اجتماعات نخبگانی رشته‌های کشاورزی، شیمی، بیوشیمی و...  با هدف ایجاد ارتباط بین صنعت و مستعدان برتر دانشگاهی از شرکت آسه یاسوج صورت گرفت.

 

 

شرکت آسه یاسوج با 50 نفر پرسنل و چهار شیفت کاری، سالانه 1000 تن شیرین بیان به صورت عصاره و پودر تولید می‌کند که تمامی آن را به کشورهای اروپایی به خصوص آلمان صادر می کند و تنها شرکت تمام صادراتی استان است.

 

شرکت آسه یاسوج تولید کننده پودر و عصاره شیرین بیان (Glycyrrhiza glabra) می باشد که گیاهی خودروست و در اکثر نقاط ایران به فراوانی می‌روید. قسمت مورد استفادهٔ شیرین بیان ساقه‌های زیرزمینی و ریشه‌های گیاه که دارای ترکیبات مختلفی است و مهم‌ترین ماده آن، اسید گلیسریزیک است که پنجاه برابر از شکر شیرین‌تر و مقدار آن با توجه به شرایط محیطی و گونه گیاه بین ۵ تا ۲۰ درصد است.

 

تقویت کننده سیستم گوارش و اختلالات معده، تسکین سرفه، التیام بخش دستگاه تنفسی، درمان سوء هاضمه، ضد التهاب، تقویت کننده سیستم ایمنی بدن، تسکین گلودرد، محافظت از کبد، ضد ویروس باکتری و قارچ، کاهش وزن، مناسب برای سندرم روده تحریک پذیر، اگزما، ملین و غیره. علاوه بر مصرف فرآورده های شیرین بیان در پزشکی، داروسازی؛ عصاره و پودر شیرین بیان در صنایع غذایی ، پاستیل سازی ، دخانیات، طب سنتی و صنایع بهداشتی نیز مصارف متعدد دارد.

 

در این بازدید، مستعدان‌برتر و مخترعان استان در بازدید با روند خشک کردن، آسیاب، مسیر فرآوری، خطوط تولید نهایی محصول و در نهایت بسته‌بندی آشنا شدند. 

تاریخ انتشار : 1397/03/12
کد : 78
تعداد بازدید: 473

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: یاسوج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران      تلفن: 33231955 - 33231532 :074