شنبه 31 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با هدف گسترش همکاری‌های مشترک بنیادهای استانی و دانشگاه‌های پهنه جنوب کشور/

نشست مشترک بنیاد نخبگان استان‌های فارس و کهکیلویه و بویراحمد با رییس دانشگاه یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان، در این نشست که با هدف گسترش تعاملات و همکاری مشترک بین بنیادهای استانی و دانشگاه‌ها در سطوح مختلف استانی و منطقه‌ای برگزار شد، دکتر شریف رئیس بنیاد نخبگان استان فارس همکاری دانشگاه‌ها و بنیادهای نخبگان پهنه جنوب را برای تقویت خدمات و فعالیت‌های دانشگاه‌ها و بنیادها در مسیر توسعه استان‌های پهنه جنوب کشور مؤثر دانست و گفت: بنیادهای نخبگان فارس و کهگیلویه وبویراحمد از همه ظرفیت‌ها برای مشارکت در فعالیت‌های نخبگانی استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به تجربیات و دستاوردهای بنیاد نخبگان فارس، شبکه‌سازی از نخبگان را دستاورد مهم بنیاد فارس طی سال‌های اخیر عنوان کرد و افزود: این موفقیت حاصل بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در استان و مشارکت نهادهای دانشگاهی و اجرایی استانی است.

دکتر شریف همچنین با تشریح زمینه‌های همکاری بنیاد نخبگان و دانشگاه‌ها، گفت: از همه منابع برای بهره‌گیری نخبگان دانشگاهی از خدمات و حمایت‌های بنیاد نخبگان بهره خواهیم گرفت.

 

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه وبویراحمد هم با اشاره به توسعه همکاری بنیاد نخبگان و دانشگاه یاسوج، از انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه یاسوج در آینده نزدیک خبر داد.

اکوانی زمینه‌های همکاری دانشگاه‌های استان با بنیاد نخبگان استان را گسترده دانست و گفت: بنیاد نخبگان برای توسعه همکاری ها در جهت شناسایی و حمایت از نخبگان دانشگاهی از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کند.

 

در ادامه این نشست، دکتر عریان رئیس دانشگاه یاسوج گفت: دانشگاه با همه پتانسیل و توانمندی که دارد آماده همکاری با بنیاد نخبگان است.

وی افزود: توسعه دوره پسا دکتری، ترغیب اساتید به سمت کارآفرینی در حوزه تخصصی و توان‌مندسازی دانشجویان استعداد درخشان مهم‌ترین کاریست که می‌توان با همکاری بنیاد در دستور کار قرار گیرد.

دکتر عریان افزود: دعوت از اساتید، متخصصان و کارآفرینان غیرمقیم موجب انتقال دانش، تجربه و ایده‌های فناورانه در تخصص‌های مختلف به اساتید و دانشجویان می‌شود که همکاری بنیاد نخبگان جهت تحقق این موضوع را می‌طلبد.

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: ان‌شاءالله شاهد افزایش دانشجویان مشمول دریافت جوایز تحصیلی در دانشگاه یاسوج باشیم و بتوانیم با حضور فعال نخبـگان به عنوان یک عامل کلیدی در توسعه و تشکیل کانون‌های تفکر نخبگانی در فرآیند تصمیم‌سازی و برنامه‌ریزی شاهد اثرگذاری بیش از پیش اجتماعات نخبگانی باشیم.

 

در این نشست معاونین و کارشناسان بنیادهای نخبگان فارس و کهگیلویه وبویراحمد نیز حضور داشتند.

تاریخ انتشار : 1397/03/22
کد : 82
تعداد بازدید: 323

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: یاسوج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران      تلفن: 33231955 - 33231532 :074