شنبه 31 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با ​موضوع خلاقیت و کارآفرینی/
طرح دوست علمی در یاسوج برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد نخبگان استان؛ طرح دوست علمی به همت بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و همچنین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج، با هدف پاسخگویی به نیازها و پرورش ذهن خلاق و نقاد دانش‌آموزان در ابعاد علمی و معنوی برای دانش‌آموزان در مقطع متوسطه دوم برگزار می‌شود.

از مهمترین اهداف این برنامه می‌توان به ایجاد تعامل علمی و فرهنگی بین دانش‌آموزان مناطق محروم و استعدادهای برتر تحت حمایت بنیاد، تشکیل حلقه‌های دوستان علمی، ایجاد انگیزه و تمرین برای انجام کارهای گروهی و تقویت انگیزه دانش‌آموزان مستعد به کسب موفقیت‌های علمی اشاره کرد.

 

ارتقاء سطح تفکر دانش‌آموزان و ترغیب آنان به ارائه ایده‌های خلاقانه، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای سطح علمی- فرهنگی محیط‌های آموزشی دانش‌آموزان مناطق کم‌ برخوردار و همچنین آشنایی آنان با نخبگان و صاحبان‌ استعدادهای ‌برتر مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان، مهمترین اهداف برگزاری طرح خواهد بود.

 

در این طرح از اساتید برجسته حوزه خلاقیت و کارآفرینی استفاده خواهد شد و 4 نفر از مستعدان‌برتر تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان به عنوان دوست علمی در این برنامه حضور دارند.

دانش‌آموزان حاضر در این طرح با مباحثی از قبیل: هوش هیجانی ، مهارت‌های خودآگاهی، بارش فکری، فواید پرسشگری، تفکر نقادانه، پرسشگری در خلاقیت، مشاهده علمی، کسب داده‌ها، ایده، پردازش داده‌ها، اصول مبانی و ایده‌پردازی، بهره‌وری، تعریف و اصول نوآوری، شیوه‌های پرورش خلاقیت و ... آشنا خواهند شد و از برنامه های جانبی شامل مسابقات ورزشی (شنا و فوتسال)، نشست صمیمانه دانش‌آموزان با رییس بنیاد نخبگان استان، مشاوره‌های دینی و مذهبی در خوابگاه و ... استفاده خواهند کرد.

 

لازم به ذکر است، این طرح علمی ـ ‌آموزشی برون‌ مدرسه‌ای و ذیل سند راهبردی کشور در امور نخبگان به ‌منظور شناسایی استعدادهای ‌برتر دانش‌آموزی و ایجاد سازوکارهای مناسب برای تأثیرگذاری صاحبان این استعدادها بر ارتقاء سطح علمی- فرهنگی سایر دانش‌آموزان در محیط‌‌های آموزشی در روزهای 11 و 12 مردادماه سال جاری اجرا می‌شود.

 

تاریخ انتشار : 1397/05/08
کد : 96
تعداد بازدید: 346

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: یاسوج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران      تلفن: 33231955 - 33231532 :074