شنبه 31 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

در یاسوج/
اجرای «طرح دوست علمی و آموزش‌های برون مدرسه‌ای»

به همت بنیاد نخبگان استان اجرای «طرح دوست علمی و آموزش‌های برون مدرسه‌ای» با موضوع «خلاقیت و کارآفرینی» در شهرستان بویراحمد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد، آیین افتتاحیه «طرح دوست علمی و آموزش‌های برون مدرسه‌ای» با حضور مدیرکل و معاون آموزش و پرورش استان، رئیس اداره آموزش و پرورش عشایر استان و معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان در دبیرستان نمونه دولتی یادگار امام (ره) یاسوج برگزار شد.

در این مراسم مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن ابراز خرسندی از تعاملات خوب و مناسب بنیاد نخبگان با مجموعه آموزش و پرورش استان، گفت: تفکر خلاق لازمۀ رشد دانش‌آموزان است و در این طرح دانش‌آموزان با مفاهیم چگونه اندیشیدن، هوش هیجانی و هوش اجتماعی، تصمیم‌گیری و حل مسأله، ایده‌پردازی، تفکر نقاد، خلاقیت و کارآفرینی آشنا می‌شوند.

وی دانش‌آموزان را به استفاده از این فرصت توصیه کرد و افزود: در کنار کسب دانش و آموزش‌های درون مدرسه‌ای بهتر است کمی به فراگیری مهارت‌های برون مدرسه‌ای بپردازید.

رئیس بنیاد نخبگان استان در ابتدای این آیین گفت: نظام آموزشی به رغم دستاوردهای گسترده اما فاقد دو عنصر مهم خلاقیت و هدایت دانش آموزان و دانشجویان به سمت کارافرینی است.

اکوانی گفت بنیاد نخبگان طرح دوست علمی را با هدف کمک به رفع این کاستی و کمک به توسعه فرهنگ خلاقیت و کارافرینی در آموزش های برون مدرسه ای اجرا کرده است.

دکتر اکوانی افزود: دانش‏ آموزان شرکت کننده در این طرح زیر نظر اساتید برجسته با سرفصل‌های مرتبط با خلاقیت و کارآفرینی آشنا می‌شوند.

وی گفت: اساتید دوره و اعضای دوست علمی از میان نخبگان و فرهیختگان و توسط بنیاد نخبگان استان انتخاب شده اند.

اکوانی اظهار داشت: چهل دانش اموز شرکت کننده در طول دوره علاوه بر حضور در کارگاه ها و دوره های آموزشی، از برنامه‌های جانبی مانند مسابقات ورزشی، برنامه‌های تفریحی و کلاس‌های فرهنگی- معرفتی برخوردار می‌شوند.

رییس بنیاد نخبگان گفت اعضای طرح دوست علمی، به عنوان سفیران بنیاد نخبگان آموخته های خود را به سایر دوستان، همسالان و خانواده انتقال می دهند.
طرح دوست علمی به مدت سه روز ادامه دارد.

 

 گزارش صدا و سیمای مرکز استان (شبکه دنا) را در این زمینه مشاهده فرمایید.

تاریخ انتشار : 1397/05/11
کد : 98
تعداد بازدید: 206

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: یاسوج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران      تلفن: 33231955 - 33231532 :074