پنج شنبه 29 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

اطلاعیه
معافیت قراردادهای دانش‌بنیان از ضرایب حق بیمه قراردادها

طی تفاهم صورت گرفته میان معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور و سازمان تأمین اجتماعی و در راستای تسهیل فضای کسب‌وکار شرکت‌های دانش‌بنیان، بخشنامه 12/14 درآمد سازمان تأمین اجتماعی صادر شد

یکی از دغدغه‌های اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان، موضوع «تعامل با سازمان تامین اجتماعی» است. لذا طی تفاهم صورت گرفته میان معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور و سازمان تأمین اجتماعی و در راستای تسهیل فضای کسب‌وکار شرکت‌های دانش‌بنیان، بخشنامه 12/14 درآمد سازمان تأمین اجتماعی صادر شد. (پیوست)

بر اساس این بخشنامه کلیه قراردادهای دانش‌بنیان که به تأیید معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور برسند از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها (ضریب حق بیمه 67/16 درصد یا ...) معاف می باشند و سازمان تأمین اجتماعی باید مفاصا حساب این‌گونه قراردادها را صادر کند که اطلاعات تفصیلی آن بر روی سامانه (www.Daneshbonyan.ir) اطلاع رسانی شده است.

همچنین در راستای پیگیری ویژه پرونده های بیمه ای شرکت‌های دانش بنیان در سازمان تأمین اجتماعی، تجمیع کارگاه های کلیه شرکت های دانش بنیان مستقر در استان تهران ذیل شعبه 13 و 27 تهران و در استان های دیگر در یک شعبه در مرکز استان، در دستور کار قرار گرفت.

لذا شرکت‌هایی که متقاضی استفاده از معافیت ذیل بخشنامه 12/14 درآمد هستند، با مراجعه به سامانه Bizservices.ir  می‌توانند درخواست خود را به همراه متن قرارداد و نامه اعلام پایان پروژه (درخواست مفاصاحساب توسط کارفرمای قرارداد) در سامانه ارسال کنند.

پس از ارزیابی قرارداد و در صورت انطباق آن با فعالیت‌های دانش‌بنیان شرکت، نامه تأیید معافیت از ضرایب، توسط معاونت علمی و فناوری برای شعبه موردنظر در سازمان تأمین اجتماعی ارسال خواهد شد.

همچنین از 2 سال قبل، ارایه خدمات مشاوره حضوری رایگان در حوزه تامین اجتماعی به شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم است و شرکت‌های متقاضی می توانند در سامانه Bizservices.ir  تقاضای خود را ثبت کنند تا جلسه مشاوره حضوری تنظیم شود.

تاریخ انتشار : 1397/07/07
کد : 122
تعداد بازدید: 197

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: یاسوج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان پاسداران      تلفن: 33231955 - 33231532 :074