با هدف تکریم و الگوسازی از شخصیت های علمی
فراخوان جایزه علمی پروفسور امیدبیگی

به منظور پاسداشت مقام علمی شخصیت‌های اثرگذار در کشور جایزه‌های علمی متناسب با رشته‌های تخصصی به صاحبان استعداد برتر اعطا می‌شود.

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با همکاری با شرکت دارویی زردبند و مجمع خیران نخبه‌پرور فارس، به پاس تلاش‌های دکتر امیدبیگی از بنیانگذاران شرکت زردبند که عمر پر برکت خود را صرف کسب فناوری‌های مرتبط با حوزه گیاهان دارویی کرده و نشر این علم و تجربه کرد، جایزه‌ای علمی به نام این محقق اعطا می‌شود.

دکتر حمدالله اکوانی افزود: به منظور تکریم و الگوسازی از نخبگان، شخصیت های علمی و افراد صاحب نام و همچنین ایجاد روحیه تلاش و خودباوری در میان دانشجویان، اساتید و فرهیختگان، این جوایز به صاحبان استعداد برتری که دارای فعالیت‌های خاص و اثرگذار باشند، اعطاء می‌گردد.

وی گفت: این جایزه اولین مورد نخواهد بود و از دو جایزه دیگر در حوزه علوم انسانی و فرهنگ و همچنین حوزه کشاورزی و صنعت نیز در آینده نزدیک رونمایی می شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان تصریح کرد: همچنین با هدف تشویق، ترغیب و حمایت از نوجوانان و جوانان مستعد، کمک هزینه تحصیلی، جایزه تحصیلی، پژوهانه تحقیقاتی و نظایر آنها تحت عنوان «بورس تحصیلی» و به نام افراد حقیقی و حقوقی خوش نام و دارای سابقه درخشان در زمینه های علمی، فرهنگی و اجتماعی، تعریف و به صورت بلاعوض به دانش آموزان و دانشجویان واجد شرایط تقدیم می‌گردد.

 

اکوانی افزود: در این راستا بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری شرکت دارویی زردبند و مجمع خیران نخبه پرور فارس، اقدام به اعطای جایزه علمی و همچنین بورس تحصیلی پروفسور رضا امید بیگی به شرح زیر نموده اند.

 

جایزه علمی و نحوه اعطای آن

این جایزه در سال 1398 به برگزیدگان از میان مخترعین یا دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه‌های استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد و یا متولدین این دو استان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های سراسر کشور که دارای پژوهش‌های کاربردی با موضوعات:

الف) شناسایی، کشت و فرآوری گیاهان دارویی

ب) فرمولاسیون داروهای گیاهی

می باشند، اعطاء می گردد. داوطلبان واجد شرایط لازم است که ابتدا از طریق سامانه  www.shiraz-feca.ir  ثبت‌نام نموده و مدارک و مستندات خود را بارگذاری نمایند. آنگاه افرادی که شرایط اولیه و حداقل امتیاز لازم را دارا باشند در مرحله اول انتخاب می‌گردند. سپس هیأت داوران مجمع خیران نخبه پرور فارس، مدارک و مستندات این منتخبین را مورد ارزیابی دقیق قرار داده و افرادی که حائز بیشترین امتیاز هستند را به عنوان برگزیده معرفی خواهد نمود.

برگزیدگان، علاوه بر دریافت لوح و گرفتن نشان طلایی برند علمی ـ معنوی منتخب برجسته کشوری، جایزه علمی مربوطه را نیز دریافت خواهند کرد.

 

نحوه‌ی شرکت در فراخوان جایزه علمی

متقاضیان می توانند حداکثر تا تاریخ 30 آذر ماه 1398 از طریق لینک زیر نسبت به ثبت نام و ارسال رزومه، مدارک و سوابق علمی و پژوهشی خود، برای شرکت در این فراخوان اقدام نمایند.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/08/08
کد : 67
تعداد بازدید: 1181